Отборът на Хихон спечели важна точка в битката за оцеляване в Примера дивисион. Тимът стигна до реми – 1:1 – при гостуването си на Лас Палмас в мача от 33-я кръг на шампионата.

Така след Хихон остана 18-и с 29 пункта, на точка пред преследвачите Леванте и Хетафе, докато Лас Палмас е 11-и с 40.

Двата състава си разделиха по едно полувреме. През първите 45 минути Лас Палмас бе по-активният отбор, докато Хихон владееше инициативата през втората част.

Домакините поведоха след 3 минути игра. Бигас получи хубав пас и откри за 1:0.

В 27-ата минута Джонатан Виера се разписа, но попадението му не бе зачетено поради засада. Същият играч излезе на добра позиция в 34-ата минута, но топката бе избита в корнер.

След почивката Хихон изравни. Джонатан Родригес Мендес направи чудесен самостоятелен пробив, който завърши с попадение за 1:1.

Антонио Санабрия можеше да сътвори пълен обрат, но не съумя да се възползва максимално, като прати топката в аут.

Същевремемно в друг мач от същия кръг Ейбар се наложи с 2:1 над Реал Сосиедад след пълен обрат. Точни за успеха бяха Серхио Енрич (32') и Ескаланте (58'), докато попадението за Сосиедад бе дело на Сурутуса в 7-ата минута. В класирането Ейбар и Сосиедад имат равен точков актви - 41 - като заемат съответно 9-о и 10-о място.