Отборът на Спортинг Хихон спря серията си от четири загуби с гръмка победа над Реал Сосиедад с 5:1 в мач от 21-я кръг на испанската Примера дивисион. С успеха Хихон се измъкна поне временно от зоната на изпадащите и с 18 точки е на 17-о място в класирането. Реал Сосиедад пък остава 13-и с 21 точки в актива си.

Домакините поведоха набързо с 2:0 в двубоя. Още в 1-ата минута Карлос Кармона даде преднина на Спортинг Хихон, възползвайки се от грешка в защитата на Сосиедад. Само осем минути по-късно, в 9-ата 20-годишният камерунец Даниел Н'Ди реализира за 2:0 след асистенция на Кармона.

Гостите успяха да изравнят в 37-ата минута с попадение на Карлос Вела, който бе точен за 2:1.

През второто полувреме обаче се развихри 19-годишният парагваец в състава на Хихон Арналдо Санабрия. Той първо реализира в 44-ата минута за 3:1, а впоследствие добави нови два гола – в 53-ата и 81-ата минута, за да оформи крайното 5:1.

При последния гол Ален Халилович пусна към Санабрия, който не сгреши и така записа хеттрик в двубоя.