Отборът на Хихон постигна важна победа при гостуването си на Леганес в мача от 22-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за успеха бяха дело на Роберто Канейа и Бурги.

Три точки бяха важни за Хихон, който се бори за оцеляване. Тимът събра актив от 16 точки, но остана в зоната на изпадащите на два пункта зад съперника си в днешния двубой Леганес (18).

Леганес започна добре срещата, като създаде няколко положения след първия съдийски сигнал. В 17-ата минута Алберт Буено подаде добре на Мигел Гереро, който от близка дистанция, отправи удар с глава. Топката обаче мина покрай левия стълб.

Малко преди края на частта, Буено стреля с глава, но топката мина покрай десния стълб.

През втората част обаче Хихон бе много по-активен, като стигна и до две попадения. След 66 минути игра гостите откриха резултата. Роберто Канейа намери пространство пред себе си и успя да вкара за 1:0. Седем минути преди края на редовното време на двубоя преднината на Хихон бе удвоена. Бурги успя да се пребори за една топка и се разписа за 2:0.