Отборите на Хихон и Севиля направиха равенство 1:1 в мача от 10-ия кръг на Примеда дивисион. Така двата състава си поделиха по точка и андалусийците пропуснаха възможността да излязат еднолично на върха в класирането преди двубоя на Реал Мадрид. „Кралете“ и Севиля имат равен точков актив при така създалата се ситуация (21), а по-късно „белите“ гостуват на Алавес.

Хихон е 16-и с 9 пункта.

Севиля започна силно срещата и още в 4-ата минута гостите поведоха. Бен Йедер пусна дълъг пас към Вието, който се разписа за 1:0.

В 20-ата минута резултатът бе изравнен. Канейа центрира от границата на наказателното поле, а Гомес засече за 1:1.

През вторите 45 минути Севиля упражни значителен натиск върху своя съперник и стигна до няколко опасни положения. Зрителите обаче не станаха свидетели на нови попадения.