Спортинг Хихон изпусна победата срещу Райо Валекано, след като на два пъти излизаше напред в резултата. Двубоят от 24-ия кръг на Примера дивисион, който се игра на стадион „Ел Молинон“ завърши 2:2.

Спортинг поведе в резултата в 5-та минута, след като Мигел Гереро получи невероятен подарък от защитата на Райо и не пропусна да се разпише.

Ален Халилович се появи в игра в 9-та минута, когато замени контузилия се Нди.

Домакините бяха много близо до това да удвоят своята преднина в 14-та минута, когато Исмаел Бланко стреля опасно, но Хуан Карлос спаси.

Райо Валекано успя да изравни резултата в 39-та минута, когато Мику се възползва в максимална степен от асистенция на Пабло Ернандес и реализира за 1:1.

Спортинг отново излезе напред в резултата с гол на Ален Халилович в добавеното време на първата част.

Райо Валекано отново изравни резултата в 58-та минута с гол на Жосабед.

Райо можеше да стигне и до пълен обрат в 80-та минута, когато след удар на Адри Ембарба топката се спря в напречната греда.

В заключителните секунди на мача пропуски пред вратата на Спортинг направиха Жосабед и Роберто Трашорас.