Реал Мадрид се наложи над Алавес с 4:1 без особено напрежение в мач от 10-ия кръг на Ла Лига.

Кристиано Роналдо оформи хеттрик, вкарвайки общо 152-ия гол в кариерата си от всичи първенствата, в които е играл.

Алавес поведе още в 7-ата минута чрез Дейверсон, което внесе малко смут сред "белите".

Десет минути по-късно обаче реферът отсъди дузпа в полза на мадридчани, която Кристиано Роналдо успя да реализира за 1:1.

Не отне дълго време на Роналдо да даде и преднина на тима си, след като в 33-ата минута той овладя подаване на Карим Бензема по най-добрия начин и наниза топката във вратата от далечна дистанция.

В 79-ата минута Реал отново получи право на удар от бялата точка, но този път Роналдо изненадващо не успя да се разпише.

Това обаче направи Алваро Мората пет минути по-късно. След страхотен дълъг пас на Марсело, Мората получи шанс да си поведе топката и да прехвръли вратаря за 3:1.

В 88-ата минута Роналдо се реваншира за пропуска и оформи крайното 4:1 след нова асистенция на Марсело.

Така "белия балет" затвърди лидерската си позиция в Примера дивисион с 24 точки, измъквайки се от преследвача Севиля, който има 21 точки.

Алавес е 13-и във временното класиране с 10 точки.