Реал Сосиедад победи с убедителното 4:0 Алавес в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Хеттрик за домакините вкара Александър Исак. С тази победа домакините се утвърдиха на петото място с 41 точки, докато гостите остават 16-ти с 22 пункта.

В осмата минута Дейверсон засече центриране с глава към центъра на вратата, но Ремиро улови.

В 37-ата минута Оярсабал пропусна добра възможност за гол. Прецизно подаване към него в наказателното поле бе пропиляно с глава.

4 минути след това Александър Исак си създаде свободно пространство в пеналтерията, овладя едно подаване и с удар по земя откри резултата.

В 49-ата минута отново Исак бе на точното място в точното време, за да покачи на 2:0 след пас в наказателното поле и без да се колебае прати коженото кълбо в левия ъгъл.

В 62-ата минута Оярсабал намери Исак, който оформи класическото 3:0 и своя хеттрик от близка дистанция.

В 73-ата минута Давид Силва пусна топката към Порту, който намери празното пространство около себе си и матира противниковия страж за 4:0 с шут в левия ъгъл.