Хетафе започна отлично 2020 година и продължава да мечтае за евротурнирите. Отборът спечели с 3:0 гостуването на Леганес в първи мач от 20-ия кръг на Примера дивисион и изскочи на пета позиция в класирането. Домакините останаха на предпоследното място и тъмните облаци над отбора се сгъстиха.

Футболистите на Хетафе решиха мача още преди почивката. В 12-ата минута Дамиан Суарес от корнер намери по перфектен начин Леандро Кабрера, който скочи най-високо и откри резултата.  Алан Ниом нправи 0:2 в 21-ата минута, засичайки с глава брилянтно центриране Куку. Хайме Мата направи резултата класически в 33-ата минута след асистенция на Хорхе Молина.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като в последната минута Рубен Перес бе изгонен за втори жълт картон.

ЛЕГАНЕС - ХЕТАФЕ 0:3

Голмайстори: 0:1 Леандро Кабрера 12, 0:2 Алан Ниом 21, 0:3 Хайме Мата 33