Отборът на Кордоба усложни изключително много ситуацията си, след като записа поражение с 1:2 у дома срещу Хетафе в последния мач от 26-ия кръг на Примера дивисион.

Кордоба е на затънал дълбоко на дуното в класирането, като заема 20-о място с едва 18 точки. Хетафе е на 12-а позиция с 29 пункта. Лидер в Испания вече е Барселона с точка пред Реал Мадрид, който има 61.

Двубоят се оказа истинска драма, след като двата гола за успеха на Хетафе паднаха в последните 5 минути на срещата.

В 77-ата минута Кордоба поведе, след като Флорин Андоне успя да преодолее защитник на съперника и с диагонален удар изведе своите напред за 1:0.

В 87-ата минута Федерико Вико засече топката в собствената си мрежа, при това доста атрактивно за 1:1.

Драмата на Кордоба настъпи дълбоко в добавеното време, след като Дейвид Родригес засече топката за крайното 2:1 след изпълнение на корнер.