Хетафе взе с 2:1 като гост дербито на мадридските предградия срещу Райо Валекано. В мач от деветия кръг на стадиона във Вайекас пред 12 040 зрители победата взеха гостите, които излязоха на девето място с 12 точки, докато Райо са под чертата - предпоследни с 5 точки.

Всички важни събития в мача се случиха през второто полувреме. Димитри Фулкие откри резултата за Хета в 63-ата минута с гола си с глава за 0:1.

Райо Валекано - Хетафе

източник: БГНЕС

Второто попадение бе автогол, след като Акиеме Родригес засече във вратата си центрираната топка за 0:2.

Райо успя да върне един гол чрез Раул Томас, който вкара от въздуха в 73-ата минута за 1:2.

В добавеното време на мача за втори жълт и съответно червен картон бе изгонен играчът на Райо Оскар Трехо, а след 8-минутното продължение Хетафе удържа победата с 2:1.