Хетафе победи Бетис с 1:0 в двубой от 21-ия кръг на Ла Лига и се изкачи на 4-ото място във временното класиране. Единственото попадение падна в заключителните минути на мача и бе дело на Анхел Родригес.

Интересното бе, че това бе първият гол в неделните мачове в Примера, като преди това Атлетико Мадрид и Леганес завършиха при резултат 0:0, а същото сториха и Селта и Ейбар малко по-късно.

Гостите играха по-силно през първата част, както и през голям период от второто полувреме.

В 18-ата Серхио Каналес центрира, Марк Бартра игра с глава, кълбото се чукна в Едгар и удари гредата.

В 31-вата Лорен Морон стреля много близо до гредата. В 44-ата домакините пропиляха страхотна възможност - Жоел Роблес парира след плътен удар на Дамиан Суарес.

След почивката Бетис продължи да бъде по-активния отбор на терена, но възможностите за гол намаляха.

В 87-ата съдията отсъди дузпа за "сините" заради игра с ръка на Марк Бартра след ъглов удар. Бившият защитник на Барселона не прецени летежа и топката се удари в ръката му. След преглеждане на видеоповторението реферът показа бялата точка.

Анхел Родригес отбеляза за 1:0, след като вратарят реши остане в средата на вратата.

Със спечелените три точки Хетафе се изкачи на четвъртата позиция в Ла Лига измествайки Атлетико Мадрид. "Сините" имат актив от 36 точки, докато Бетис са 12-и с 27 пункта.