Отборът на Хетафе постигна първата си победа в испанския елит за сезон 2014/2015, след като надигра Алмерия с 1:0 в мач от втория кръг.

Победният гол падна в 29-ата минута, когато Инестроса проби много хубаво отляво и пусна ниско подаване във вратарското поле, където защитник се размина с топката, а Алваро Васкес я засече безпощадно в мрежата.

Гостите можеха да отвърнат три минути по-късно, но Джонатан Зонго стреля много високо над вратата от обещаваща позиция.

В последната минута на първата част отново Зонго нахлу в наказателното поле на мадридчани и стреля много силно към вратата, ала Висенте Гуайта се намеси. В последвалата контраатака Хетафе пък можеше да удвои аванса си, но Алваро Васкес шутира на сантиметри покрай лявата греда.

През втората част опасните положения силно намаляха, като Пабло Сарабия от домакините можеше да убие интригата в 82-ата минута, но изстрелът му профуча на косъм покрай страничния стълб.

Така Хетафе записа първи три точки в актива с и временно зае 8-ото място, докато Алмерия има само една и е 14-и в таблицата.