Хетафе постигна важна победа с 1:0 при домакинството си на Атлетико Мадрид в мач от 19-я кръг на Примера дивисион.

Мачът започна с натиск на домакините, като Ману на два пъти излезе в добра позиция, но не успя да реализира.

Хетафе поведе в 38-та минута, когато Педро Леон направи добър пробив и нахлу в наказателното поле на гостите, след което подаде към Ману и той отблизо направи безпомощен Де Хеа.

През второто полувреме футболистите на Хетафе продължиха да контролират случващото се на терена и създадоха доста опасни положения пред Де Хеа, но той успя на няколко пъти да се намеси решаващо.

Атлетико Мадрид завърши мача с човек по-малко, след като Асунсао бе изгонен за втори жълт картон в 67-та минута за нарушение срещу Каскеро.

До края на мача Хетафе удържа преднината си и по този начин отборът вече се намира на седмо място с 30 точки и е близо до зона Шампионска лига, докато Атлетико Мадрид е на единадесета позиция с 23 точки.