Отборът на Хетафе победи с 2:1 на собствен терен Еспаньол в първия мач от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините се опитваха да задържат по-дълго топката, докато съперникът действаше предимно на контраатаки.

Отборът на Хетафе поведе в резултата в 33-ата минута. При една атака отдясно, младият полузащитник на тима Пабло Сарабия засече топката отблизо след центриране за 1:0.

22-годишният Сарабия бе замесен и във второто попадение на домакините. В 57-ата минута на срещата атакуващият полузащитник се пребори с двама защитници по дясното крило, навлезе в наказателното поле, намери Алваро Васкес, който реализира за 2:0.

В края на срещата Еспаньол успя да стигне, но само до почетно попадение. В 89-ата минута Арбийа стигна до топката и с мощен удар стреля отдалеч, за да прати топката в горния ляв ъгъл за крайното 2:1. Джонатан Лопес остана само невярващо да поклаща глава, след като допусна попадението.

След спечелените три точки Хетафе заема 11-о място с 26 точки. Еспаньол е на 8-ата позиция с 29 пункта. Лидер в Испания е Реал Мадрид, който е с точка повече от втория Барселона.