След като в неделя Хетафе победи с 1:0 като гост Реал Мадрид, днес направи сериозна крачка по пътя към финала за Купата на краля.

В първи полуфинал за турнира момчетата на Михаел Лаудруп победиха като домакини Расинг Сантандер с 3:1 и могат с голяма доза оптимизъм да очакват реванша на Ел Сардинеро.

Рубен Де Ла Ред взриви трибуните на Колизеум Алфонсо Перес, давайки преднина на домакините с гол в 24-ата минута.

Само три минути по-късно полякът Еузебиуш „Еби” Смоларек изравни резултата, но Хавиер Каскеро отново изведе напред Хетафе в 57-ата минута.

Ману Дел Морал вкара трети гол за домакините в 83-ата и успокои съотборниците си, които удържаха преднината си от два гола въпреки седемминутното продължение на мача.

В другия полуфинал Валенсия изпусна да победи Барселона на Ноу Камп и срещата завърши при резултат 1:1.