Хетафе и Елче завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Елче поведоха в 20-ата минута чрез Пере Мия, който отклони чудесен пас на Гонсало Верду за 0:1. В края на първата част реферът Ернандес Ернандес посочи бялата точка за нарушение на играч на Елче, но отмени решението си след преглед на ситуацията с ВАР.

В 61-ата минута турският нападател на Хетафе Енес Юнал изравни с удар отблизо, който не остави шансове на вратаря Едгар Бадия. В края на мача домакините все пак получиха правото да изпълнят дузпа. Ударът на Анхел Родригес обаче бе спасен по блестящ начин с една ръка от Бадия и резултатът остана 1:1.
Така Хетафе е 14-и в класирането с 29 точки, а Елче заема 17-а позиция с 25 точки и е точно над зоната на изпадащите.