Скромният отбор от преградията на Мадрид Хетафе продължава да твори история.

След като само за няколко години се превърна в един от стабилните испански отбори, а този сезон продължава участието си в Купата на УЕФА, сега отборът, воден от Михаел Лаудруп, се класира на финал в турнира за Купата на Краля за втора поредна година.

В среща-реванш от ½-финалите на надпреварата, Хетафе завърши наравно 1:1 като гост на Сантандер и с общ резултат 4:2 от двете срещи, се класира за последния двубой в турнира, където ще срещне победителят от днешния сблъсък между Валенсия и Барселона.

Мунитис откри резултата за Сантандер още в 6-тата минута и даде надежда на домакините, че могат да стигнат до победа, която да ги прати на финала.

Техните амбиции обаче бяха попарени от гола на Хавиер Каскеро в 80-тата минута, който оформи крайното 1:1.