Отборите на Хетафе и Атлетико Мадрид не успяха да излъчат победител в двубоя си от 26-ия кръг на Примера дивисион. Мачът приключи при равенство 1:1, като по този начин дюшекчиите пропуснаха добра възможност да се доближат повече до местата даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Домакините от Хетафе поведоха в резултата още в третата минута на срещата. Точен бе Морал. Изравняването за Атлетико пък дойде едва в 81-та минута, когато точен бе Елиас.

В друг двубой от днес Осасуна и Депортиво Ла Коруня също поделиха точките при 0:0, а равенство 1:1 се получи и в мача Реал Сосиедад – Леванте.

Минимален успех като домакин изкова тимът на Виляреал, който се наложих над Еркулес благодарение гола на Джузепе Роси през първата част. Сарагоса пък надделя над с 2:1 над Атлетик Билбао.