Хетафе постигна победа с 2:1 като гост на Спортинг Хихон в последен мач от 18-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят бе сблъсък между два от тимовете в долната половина на класирането, а спечелените три точки изкачиха Хетафе до 13-о място в класирането. Победата обаче не дойде никак лесно за мадричани, които постигнаха пълен обрат през второто полувреме.

Мигел Гереро бе близо до попадението в 10-ата минута, когато ударът му бе спасен от Гуаита. 6 минути по-късно обаче Гереро асистира на Арналдо Санабриа, който от близко разстояние даде аванс на Хихон за 1:0.

Малко по-късно отново Гереро можеше да реализира и втори гол за домакините, но ударът му бе блокиран от защитник.

В 57-ата минута Хетафе получи дузпа заради нарушение на Хорхе Мере. Зад топката застана Педро Леон, чийто удар срещна левия страничен стълб.

В 69-ата минута Хетафе все пак стигна до равенството. Пабло Сарабия центрира от фаул, а Кала засече топката, за да вкара за 1:1.

Само 2 минути по-късно обратът бе пълен като Сарабия получи страхотен пас от Стефан Сцепович и без проблеми реализира за 2:1.

В класирането Хетафе вече е 13-и с 20 точки, докато Хихон остава в зоната на изпадащите – с 15 точки на 18-а позиция.