Отборът на Хетафе може само да съжалява за своето реми 2:2 при гостуването срещу коравия тим на Ейбар. В първия мач от 24-ия кръг на Ла Лига съперниците извъртяха впечатляващо 2:2, като гостите от столицата имаха аванс от 2 гола до средата на второто полувреме.

Мадридчани поведоха в 37-ата минута, когато уругваецът Матиас Оливейра даде страхотен извеждащ пас през центъра, оставил Хайме Мата съвсем сам срещу вратаря. 30-годишният нападател с лекота финтира, а после стреля над върналия се на голлинията защитник – 0:1.

В началото на второто полувреме изглеждаше така, сякаш Хетафе има пълен контрол. В 53-ата минута Виторино Антунеш осъществи хубав пробив към точката на дузпата и върна топката към намиращия се вляво от дъгата Димитри Фолкие. Французинът изпрати много силен и точен шут в долния ляв ъгъл за 0:2.

Възкръсването на Ейбар започна в 67-ата минута, когато домакините получиха дузпа. Опитният бразилец Чарлес се нагърби с отговорността и реализира.

Той окончателно се превърна в герой за своя тим десет минути преди края. Тогава централният бранител Леандро Кабрера реши да връща една безадресна топка в наказателното поле с глава към вратаря. Чарлес предугади това и тръгна предварително, прихвана паса и технично прехвърли за крайното 2:2.

Заради ремито Хетафе може да загуби позицията си в топ 5 на класирането. Столичани са на 5-а позиция с 36 точки, само на една пред шестия Алавес, който го чака тежко гостуване срещу Бетис (7-о място, 32 точки).

Ейбар, от своя страна, записа 10 реми от началото на сезона. Тимът е 10-и с 31 точки, колкото имат още 9-ият Реал Сосиедад и 8-ият Валенсия (преди своите двубои от кръга – съответно срещу Леганес и Еспаньол).