Попадение на Хосе Мария Гутиерес – Гути в добавеното класира Реал Мадрид за осминафиналите в турнира за Купата на Краля след победа с 2:1 над Аликанте и равенство 1:1 в първия двубой.

Треторазредният тим бе на път да се добере до продължения на Сантяго Бернабеу, след като удържаше резултата 1:1 до последната минута.

Холандското крило Ариен Робен изведе Реал напред след половин час игра, а гостите от Аликанте успяха да изравнят в 63-ата минута с попадение на централния нападател Борха.

Гути спаси възпитаниците на Бернд Шустер от позор в първия им мача 2008 година с гол в 93-ата минута на срещата.

Виляреал победи у дома Лас Палмас с 2:1 и с общ резултат 6:3 също продължава напред. На осминафиналите по-рано днес намериха места и Барселона и Хетафе.