Антоан Гризман се превърна в героя на вечерта за Атлетико Мадрид, като вкара единственото попадение за победата с 1:0 над Гранада в мача от 27-ия кръг на Примера Дивисион.

"Дюшекчиите" бяха по-добрият отбор на терена, но въпреки това не успяваха да пробият защитата на Гранада и трудно стигаха до опасни атаки.

През първото полувреме възможностите пред Атлетико се брояха на пръсти и така и не се стигна до попадение.

След почивката и двата отбора се събудиха, но отново по-активен бе тимът от Мадрид. Яник Караско и Антоан Гризман имаха възможности пред вратата на Гранада, но вратарят се представяше на ниво.

В 84-ата минута падна и единствения гол в мача. Коке центрира към Гризман, който прати топката във вратата с глава за 1:0.

Така Атлетико измъкна ценна победа и с актив от 52 точки здраво държи 4-ата позиция в класирането. Гранада пък отново разочарова феновете си и с 19 точки остана в зоната на изпадащите на 18-ата позиция.

Атлетико е на 8 точки от лидера Барселона и се намира на 4-ата позиция. Гранада е в зоната на изпадащите с 19 точки.