Отборът на Севиля допусна неприятна загуба на точки при домакинството си на Валядолид в мач от Примера дивисион. Тимът от Андалусия направи 1:1, като по този начин пропусна отлична възможност да изпревари поне временно отбора на Атлетико Мадирд и да заеме третото място в таблицата.

Единствения гол през първото полувреме реализира Кико, а малко след почивката, домакините пропуснаха дузпа чрез Мунир Ел Хадади.

През втората част тимът на Севиля упражни натиск и съвсем заслужено се добра поне до точката. Тя бе спасена след отсъждането на нова дузпа в полза на домакините, но този път с изпълнението ѝ се нагърби Лукас Окампос, който не сгреши – 1:1.

Севиля продължава борбата за класиране в Топ 4, което ще даде възможност за тима да играе в Шампионската лига през новия сезон. След загубените две точки днес обаче, преследвачите Хетафе и Виляреал имат прекрасната възможност да намалят дистанцията до четвъртото място.