Отборът на Гранада се наложи с 2:0 над Кордоба в мача от 35-я кръг на Ла Лига и така запази шансове за спасение. Три кръга преди края Гранада остана в зоната на изпадащите, на 18-о място, с 31 точки, колкото има и Ейбар, който е позиция напред заради по-добри показатели.

Кордоба пък затвърди още повече последната си позиция, с 20 пункта.

След 30-ата минута Иняиго Лопес получи втори жълт картон, за второ грубо нарушение и се наложи да остави гостите с човек по-малко.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Пити асистира на Майнс, който на се разписа за 1:0. След почивката Александър Пантич извърши фаул в наказателнто поле, а главният рефер отсъди дузпа за домакините, която бе реализирана от Юсеф Ел Араби. В 79-ата минута Федерико Картабия също получи втори жълт картон и така задачата на Кордоба стана още по-деликатна, след като гостите останаха с двама души по-малко.

До края срещата се доиграваше, а Гранада се поздрави с успеха.