Отборът на Гранада постигна ценна победа с 2:1 при домакинството на Еспаньол в двубой от 22-рия кръг от Ла Лига.

През първото полувреме двата тим си размениха по едно попадение. В 27-та минута гостите поведоха, след като получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Раул де Томас, който не допусна грешка за 1:0.

Само 11 минути по-късно обаче резултатът беше изравнен. Карлос Фернандес изведе Дарвин Мачис зад защитата на Еспаньол, за да може крилото да разстреля Деиго Лопес за 1:1.

Минута след рестарта двубоя обратът беше пълен. Фернандес и Мачис си размениха ролите, като този път испанецът успя да разстреля Лопес, за да продължи лошата серия на гостите.

Така Гранада се настани на 10-та позиция в таблицата с 30 точки, докато Еспаньол е на последната позиция с едва 15 пункта след 22 срещи.