Отборът на Гранада се наложи с 2:0 над Хихон в мача от 27-я кръг на Ла Лига. Точни за успеха на домакините бяха Ел Араби, от дузпа, и Исак Съксес.

Така със спечелените три точки Гранада заема 18- място в класирането с 26 точки, а Хихон е позиция назад с 24.

Първото полувреме премина в спокойно темпо, а единствената по-любопитна ситуация се разигра в 41-ата минута, когато Рубен Рокина можеше да се разпише, но ударът му не успя.

През вторите 45 минути двубоят се разви при доста по-високи обороти, а в 71-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Омар Маскарел. Зад топката застана Ел Араби, който не сгреши.

В 84-ата минута Серхио Алварес получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко на терена

В продължението на мача Исак Съксес от близка дистанция оформи крайното 2:0.