Отборът на Гранада завърши при 1:1 с Еспаньол в мача от 10-я кръг на Ла Лига. Срещата бе сравнително равностойна, с положения и пред двете врати, а в крайна сметка двата състава си поделиха по точка.

Това е втори пореден мач, в който Гранада завършва наравно. В предходния кръг тимът, воден от Сандовал, постигна същия резултат срещу Бетис.

Единственият гол в двубоя бе дело на Жан-Силвен Бабен, който засече центриране от фаул на Пити и откри за 1:0 в 58-ата минута.

10 минути по-късно „лос перикитос“ останаха с човек по-малко. Роберто Кореа получи втори жълт картон и напусна игра.

Макар и в намален състав домакините упражниха значителен натиск до края на срещата, а това даде резултат. След няколко опасни положения резултатът бе изравнен. Това се случи в 4-минутното продължение. Фелипе Кайседо от близка дистанция възстанови паритета и така донесе точката на своя тим – 1:1.

В класирането Еспаньол е 9-и с 13 точки, а Гранада е 18-и със 7.