Отборите на Гранада и Валядолид не успяха да се победят в мач от 32-я кръг на Примера дивисион. Това бе първи частичен успех за Гранада от три мача насам, след като в последните срещи възпитаниците на Лукас Алкарас загубиха съответно от 0:5 от Атлетико Мадрид, 1:5 от Реал Бетис и 1:0 от Атлетик Билбао.

Домакините владееха повече топката през цялото време, като закономерно имаха и по-чистите ситуации в двубоя.

И двете попадения паднаха през втората част, като противно на добрата игра на домакините, Валядолид поведе в 59-ата минута на мача, чрез гол на Патрик Еберт- 1:0.

Гранада изравни в 73-ата минута след гол на Юсеф Ал-Араби, който се разписа за 1:1.

Така, след равенството, Гранада заема 16-а позиция с 29 пункта, докато Валядолид е 13-ти с 39 точки.