Гранада и Лас Палмас направиха равенство 1:1 в двубой от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Камил Пьонтковски бе изгонен от домакините още в 21-та минута, но това не попречи на Гранада да поведе в резултата малко след старта на второто полувреме чрез Бруно Мендес. Домакините обаче не издържаха и Лас Палмас стигна до изравнителен гол чрез Пехиньо. Малко след попадението му и гостуващият състав остана с десет човека след директния червен картон за една от резервите на отбора Аарон Ескандел.

Гранада остава предпоследен с едва 12 точки, на пет от спасителния бряг. Лас Палмас е на девето място с 32 пункта.

В следващите си срещи Лас Палмас посреща Валенсия, докато Гранада гостува на шампиона Барселона.