Гранада и Бетис завършиха наравно 1:1 в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. Головете в срещата паднаха през втората част. Шест минути след почивката Асан Диао откри резултата за гостите.

След час игра попадение на Айосе Перес беше отменено заради засада. Гранада изравни резултата в 67-ата минута, когато Лукас Бойе се разписа след асистенция на Браян Сарагоса.

Бетис заема 10-о място във временното класиране с 9 точки, докато новаците са предпоследни с 4 точки.

В друг мач от тази вечер Селта и Алавес също не се победиха - 1:1. Рафа Мартин се отбеляза автогол и даде аван на домакините от Галисия в 35-ата минута. В 68-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Лука де ла Торе беше изгонен с втори жълт картон. Баските се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до изравняване чрез Саму в 73-ата минута.

Алавес е 15-и след мача днес със 7 точки, докато Селта има две точки по-малко.