В истински голови спектакли се превърнаха петте мача от 26-я кръг на Примера дивисион, в които бяха отбелязани 25 гола.

Доста изненадващо Нумансия победи с 2:1 Валенсия, като „прилепите” бяха без голямата си звезда Давид Вия, който получи контузия часове преди мача.

Все пак гостите поведоха с 0:1 в 9-та минута чрез гол на Висенте Родригес.

Аранда изравни в 41-та минута, а с гол в 52-та минута на Баркерко Нумансия стигна до победата с 2:1.

Ла Коруня и Сантандер сътвориха истински голов спектакъл, но все пак галисийци стигнаха до победата с 5:3.

Майорка и Бетис направиха зрелищно равенство 3:3, а Рекреативо Уелва загуби с 2:3 от Валядолид, като гостите завършиха мача с двама човека по-малко.

Осасуна допусна загуба с 1:2 от прекия си конкурент в борбата за оцеляване в Примера дивисион Спортинг Хихон.