Валенсия постигна втора победа от началото на сезона, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Хетафе от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Валенсия започна силно мача и още в 3-та минута Родриго отправи опасен удар, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Давид Сория.

Хетафе създаде опасност пред вратата на Валенсия в 14-та минута. След центриране от фаул в наказателното поле на гостите Леандро Кабрера стреля с глава, но неточно в аут.

Давид Сория направи страхотно спасяване в 24-та минута, когато отрази удара на Родриго.

Хорхе Молина отправи опасен удар с глава в 42-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Нето.

Хетафе можеше да поведе в резултата в 46-та минута, но след удара на Хорхе Молина топката се спря в напречната греда на вратата на Нето.

Нето направи страхотно спасяване в 70-та минута, когато извади много хубав далечен удар на Амат Диедио.

Съдията Рикардо де Бургос Бенгоетчеа свири дузпа за Валенсия в 77-та минута на мача. Той изгони защитника на Хетафе Бруно Гонсалес за втори жълт картон.

Дузпата бе реализирана от Дани Парехо в 81-та минута. Давид Сория хвана ъгъла и дори докосна топката, но не успя да спре удара на Парехо.

В добавеното време на мача Кевин Гамейро можеше да вкара втори гол, но ударът му не намери целта.

Валенсия събра актив от 14 точки и се изкачи на четиринайсто място, докато Хетафе е десети с 16 точки.