Севиля и Валенсия не успяха да се победят в пламенен мач от 15-ия кръг на Ла Лига и завършиха при 1:1 на "Местая".

Двубоят бе решен в добавеното време, когато бранителят на "прилепите" Муктар Диакаби (92') остави точката на домакините, след като преди това Пабло Сарабиа (55') бе дал аванс на Севиля. Така андалусийци пропуснаха шанса да се изкачат на първото място в таблицата, макар и за няколко часа, като в момента са с 27 т. - една по-малко от Барселона (28 т.). Валенсия е 14-ти със 17 пункта.

Първата част не може да се от отчете с кой знае колко любопитни ситуации, като по-интересните неща станаха през втората. В 55-ата минута атака на Севиля отдясно прати топката към Уисам Бен Йедер на границата на наказателното поле. Французинът копна над защитата на Валенсия и намери плеймейкъра Пабло Сарабиа, който от няколко метра преодоля Нето и даде аванс на гостите.

Сарабиа продължава да е футболистът с най-голямо влияние върху играта на Севиля. Той е участвал пряко (гол или асистенция – 5 гола, 4 асистенции) в спечелването на 12 точки от началото на сезона за тима.

В 83-ата минута Андре Силва можеше да донесе успеха на своите, но уцели гредата. В добавеното време на двубоя Муктар Диакаби остави точка на Валенсия, след като засече с глава подаване на Дани Парехо от свободен удар.

Валенсия - Севиля 1:1

0:1 Пабло Сарабиа 55'

1:1 Муктар Диакаби 92'

Състави на двата отбора:

Валенсия: Нето, Хосе Гая, Габриел Паулища (Муктар Диакаби 64‘), Есекиел Гарай, Даниел Вас, Гонзало Гедеш (Денис Черишев 62‘), Дани Парехо, Франсис Коклен, Карлос Солер, Санти Мина (Митчи Батшуай 69‘), Родриго Морено

Треньор: Марселино

Севиля: Томаш Вацлик, Габриел Меркадо, Симон Кяер, Серхи Гомес, Куинси Промес, Франко Васкес (Ибрахим Амаду 77‘), Евер Банега, Серхио Ескудеро, Пабло Сарабиа, Андре Силва, Уисам Бен Йедер (Луис Муриел 86‘)

Треньор: Пабло Мачин

Главен рефер: Хавиер Естрада Фернандес