Суперзвездата на испанския баскетбол Пау Гасол не успя да догледа мача на своята родина срещу Швеция, тъй като закъснявал за тренировката на своя Лос Анжелис Лейкърс. Центърът наблюдавал почти цялата среща, но при резултат 1:1 бил принуден да се отлепи от телевизора и да се присъедини към съотборниците си. Така Гасол пропуснал попадението на Давид Вия в 92-та минута, което донесе победата на Испания на Евро 2008.

„Трябваше да отида на тренировка при равен резултат. Когато разбрах, че сме победили, не можах да повярвам,” коментира щастливият Гасол. „Вече сме на четвъртфинал, ние ще спечелим титлата!”

Все пак Пау Гасол ще трябва сериозно да се съсредоточи върху баскетбола, ако не иска още тази нощ да излезе във ваканция. Днес е петият мач от финалната серия между неговия Лейкърс и Бостън, като успех за Селтикс ще означава, че Гасол ще остане без шампионски пръстен.