Наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо проследи лично победата на Галатасарай над Кайзериспор с 3:1 в мач от 26-я кръг на турското първенство.

Жребият за Шампионската лига отреди „кралете“ да се изправят срещу „лъвовете“ на четвъртфиналите на надреварата.

Специалния показа, че няма намерение да губи време и хвана първия самолет, за да се посвети на разузнаване на играта на тима на Фатих Терим.

Същевременно Галатасарай се наложи безапелационно над противника си, като поведе в резултата още в 3-ата минута чрез попадение на новото попълнение на тима Уесли Снайдер.

По-късно една от големите звезди на „лъвовете“ Бурак Йълмъз вкара още два гола. Едното попадение бе регистрирано е 23-ата минута на мача, а другото, в 38-ата.

Почетното попадение за домакините бе реализирано от Диего Бисесвар в 90-ата минута.

Галатасарай е едноличен лидер в турското първеснтво с актив от 50 точки, следван от Фенербахче с 43 пункта.

Съперникът на „лъвовете“ в този двубой е 9-ти с 36 точки.