Наставникът на Барселона - Ханс-Дитер Флик, не скри яростта си след поражението с 1:2 от Реал Сосиедад. След последния съдийски сигнал германецът насочи вниманието си не само към представянето на отбора, но и към решенията на главния арбитър Хил Мансано, както и към цялостното равнище на съдийството в Ла Лига. Каталунците видяха три свои попадения отменени, а след намеса на системата ВАР беше преразгледана и вече отсъдена дузпа в тяхна полза.

Избрано от VGong

Барселона е на ¼-финал за Купата на Краля след 11-а поредна победа

Флик първоначално коментира чисто игровите моменти, като подчерта слабостите в защита:

„Трябва да се защитаваме по-добре. Това беше очевидно при втория гол. Този гол ни уби“, заяви той, след което атакува директно рефера: 

„Ла Лига има добри рефери, а после имаме и този човек. Не искам да хабя повече енергия, говорейки за него. Четях коментари преди мача и всички знаят какъв е. Всички видяха какво направи тази вечер. Френки каза, че е арогантен, и беше прав“.

Треньорът на „блаугранас“ изрази сериозни съмнения и относно начина, по който е използвана системата ВАР, като намекна за липса на последователност и повтаряемост на проблемите.

„Тези съдии, те са същите, които ни го причиниха и миналия сезон, нали? Същите хора са и във ВАР стаята? Браво“, добави Флик с видим сарказъм.

На въпрос дали е имал диалог със съдийската бригада по време на срещата, германецът отговори кратко и показателно: 

„Не знам. С този човек? Да“.