Европейският шампион Испания продължава да е без загуба вече две години, след като постигна лека победа над Чили с 3:0. „Ла Фурия” не познава вкуса на поражението от 28 срещи насам, и тази вечер на „Ел Мадригал” само продължи традицията. Дебют за водения от Висенте Дел Боске тим направи Фернандо Йоренте, а попаденията бяха дело на Давид Вия от дузпа, Фарнандо Торес и Санти Касорла.

Резултатът бе открит в 36-та минута, когато Алберт Риера малко спорно се свлече на земята, но все пак си спечели дузпа. Голмайсторът на иберийците Вия нямаше проблеми да реализира от бялата точка.

Завърналият се след контузия за Испания Фернандо Торес бе брилянтен в 66-та, за да направи 2:0. Двайсет минути по-късно Санти Касорла, макар и с малко късмет, оформи класическото 3:0 в полза на домакините.

Въпреки резултата Чили игра открито и се опитваше да се противопостави на именития си опонент. Солидната защита на Испания обаче не позволи да бъде пробита и Икер Касияс запази мрежата си суха.