Гранада отстъпи драматично на Еспаньол с 1:2 в  среща от 15-я кръг. Еспаньол събра 17 точки и се придвижи до 11-о място, докато южняците регистрираха 11-и пореден  мач в първенството без победа. С 12 точки те вземат 16-о място, само 2 повече от Депортиво Ла Коруня, намиращ се в опасната  зона.

Еквадорският нападател Фелипе Кайседо откри за Еспаньол в 34-ата минута, след като защитата на Гранада не успя да изчисти  топката при центриране на Лукас Васкес. В 61-ата минута Юсеф Ел Араби изравни за Гранада, изскачайки на предна греда при центриране на Франсиско Луна-Пити.

След  този гол гостите определено си изградиха план да пазят  равенството, но ситуацията за тях се усложни 10 минути преди  края на мача, когато левият защитник Хуан Карлос беше отстранен  с червен картон. Но златната резерва на гостите Кристиан Стуани  донесе успеха на синьо-белите след нов чудесен пробив, завършил  с центриране на 23-годишния Васкес./БТА