Еспаньол и Уеска не излъчиха победил в мача помежду си от 25-ия кръг на Ла Лига. „Лос перикитос“ поведоха чрез Естебан Граноре, а гостите изравниха след попадение на Хавиер Ечейта.

Така каталунците загубиха две точки и с актив от 30 са на 13-ото място. Уеска е на дъното с 19 пункта.

Домакините бяха по-активният тим на терена през първото полувреме, а натискът, който упражниха даде резултат след 20 минути игра. След перфектно изпълнен пряк освободен удар Естебан Гранеро завъртя майсторски топката във вратата на Сантамария за 1:0.

Уеста успя да изравни две минути след подновяването на играта през второто полувреме. Хорхе Пулидо комбинира превъзходно с Ечейта, който излезе на стрелкова позиция и направи 1:1.

До края на мача Уеска бе по-активният тим, но така и не успя да отбележи ново попадение.

В следващия кръг Еспаньол е гост на Атлетик Билбао, а Уеска приема Севиля.