Еспаньол и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 в мач от 27-ия кръг на Примера дивизион.

Така "дюшекчиите" не успяха да заемат третото място, изпреварвайки Валенсия, но това не стана. Така Атлетико има 56 точки, а Еспаньол е 8-и с 33 точки, но и двата тима са с мач повече.

Още в 12-ата минута Фернандо Торес стреля с глава и Кико Касия отрази. Минута по-късно Коке шутира след неразбирателство в защитата на домакините, но неточно. В 16-ата минута Серхио Гарсия не беше точен при първия добър опит за домакините.

Нещо странно се случи в края на първото полувреме. "Дюшекчиите" играха в намален състав цяло второ полувреме, след като в последните секунди на първата част Миранда получи директен червен картон и беше изгонен за удар с лакът в лицето на Абрахам Минейро.

В 77-ата минута Раул Гарсия беше изведен сам срещу вратаря, стреля отсечено към ъгъла, но вратарят се протегна и направи страхотно спасяване. В 85-ата резервата Арда Туран не можа да преодолее стража, а след това Раул Гарсия не направи точна добавка, като топката се удари в Алваро Гонсалес.