Еспаньол се наложи над Спортинг Хихон с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Примера Дивисион. Така се изкачи до 9-ата минута с 22-точки.

През първото полувремене паднаха никакви попадения, но след почивката Фелипе Кайседо откри резултата. В 54-ата минута той бе на точното място след дълъг пас от негов съотборник и вкара топката във вратата в глава.

Второто попадение на "бяло-сините" падна чак в 90-ата минута. Защитата на Хихон не успя да го догони и той веднага се възползва, увеличавайки преднината на тима си.

В добавеното време "червено-белите" все пак успяха да върнат едно попадение чрез Дуйе Чоп. Той изпълни пряк свободен удар, след който вратарят на Еспаньол дори не помръдна и остави топката да влезе в мрежата.

Хихон е в зоната на изпадащите с 12 точки.