Еспаньол излезе на трето място във временното класиране в испанската Примера дивисион, след като постигна ценен успех с 1:0 като гост на Хетафе. Така два отбора от Барселона са в Топ 3 на елитната група, след като едноименният гранд е втори, след лидера Реал Мадрид. Интересното е, че и Барса постигна победа с 1:0 тази вечер.

Еспаньол е с равен брой точки – 39 с четвъртия Виляреал, но с по-добра голова разлика. Хетафе държи средата на таблицата със своето 13-то място и 27 точки. Каталунският тим със сигурност ще проявява все повече апетити и към място в Шампионската лига, което заема в момента, но трябва да опази до края.

Единственото попадение бе дело на Джонатан Сориано още в 16-та минута на двубоя в мадридското предградие. Домакините направиха всичко по силите си, за да съхранят поне точка, но не успяха в опитите си да отбележат изравнителен гол.