Отборът на Еспаньол записа важна победа в хода на сезона, надвивайки с минималното 1:0 гостуващия Леганес в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Трите точки са ценни за тима на Руби не само за класирането им, а също така по този начин те приключиха серия от седем поредни мача с поражения в Ла Лига.

Иначе Борха Иглесиас бе точен за каталунците, след като вкара в 9-ата минута. До края на срещата и двата отбора продължиха със сериозните си атаки към двете врати, но до нов гол в Барселона не се стигна. Жерар Гумбау си изкара червен картон за Леганес в първата минута на добавеното време.

По този начин Еспаньол се изкачи до осмото място в Примера дивисион и вече има 24 точки след ужасяващата си серия. Леганес от своя страна е 16-и с 19 пункта и остава над зоната на изпадащите. В идния кръг Леганес приема закъсалия Уеска, докато Еспнаьол гостува на Реал Сосиедад.