Еспаньол спечели едва втора точка от началото на сезона и остана на дъното в класирането на Примера дивисион. Каталунците завършиха 1:1 при гостуването на Валядолид в мач от седмия кръг на испанското първенство.

Мачът бе доста равностоен през първото полувреме, а положенията пред двамата вратари бяха малко.

Еспаньол остана с човек по-малко, след като в 45-та минута съдията Фернандес Борбалан изгони Виктор Алварес с втори жълт картон за игра с ръка.

Борбалан свири доста спортна дузпа за Еспаньол в 69-та минута за нарушение на Рукавина срещу Лонго в наказателното поле на Валядолид. Наказателният удар бе реализиран от Жоан Верду в 70-та минута.

Валядолид успя да изравни резултата в 81-та минута, когато точен бе Оскар.

В добавеното време на срещата Еспаньол стигна до гол, който бе отбелязан от Верду. Попадението обаче не бе зачетено заради много спорна засада.

Еспаньол остана на последна позиция с едва 2 точки, а Валядолид е на седмо място с 10 точки.