Еспаньол победи Валенсия с 3:1 в мач от втория кръг на Примера дивисион. На „Ел Прат де Корнея“ домакините показаха по-добра игра и напълно заслужено се поздравиха с успеха.

Мачът обаче не започна никак добре за каталунците, след като в 10-а минута Валенсия поведе с гол на Елдер Пощига.

Еспаньол успя да изравни в 32-а минута, когато Шимао центрира добре за Давид Лопес, който с глава вкара за 1:1. Веднага след подновяването на играта пък домакините направиха пълен обрат след нов гол с глава, този път на Кристиан Стуани.

В 89-а минута Тиеви Бифума оформи крайното 3:1, след като сам подаде към Мануел Лансароте, който му върна топката и Тиеви реализира третия гол за Еспаньол. Така Еспаньол събра актив от 4 точки, а Валенсия има 3.

В друг мач от кръга Елче и Реал Сосиедад завършиха 1:1. Коро откри за новака в Примера във 2-а минута, а Карлос Вела изравни в 74-а минута.