Отборът на Еспаньол нанесе тежко поражение на евробоеца Атлетико Мадрид, който през седмицата отстрани Валенсия в турнира на Лига Европа. Домакините се наложиха с категоричното 3:0.

И трите гола в мача паднаха през второто полувреме. Виктор Руис откри резултата две минути след подновяването на играта, а Пабло Освалдо в 67-ата и Иван Алонсо в последната минути оформиха класическият резултат. Гостите от Мадрид доиграха мача в числено намален състав, след като защитникът Уйфалуши бе отстранен от игра в 85-ата минута.

Двата тима запазиха позициите си във временното класиране на Примера дивисион след днешния двубой. Атлетико Мадрид е десети и ще хвърли всички сили в Лига Европа, където на полуфиналите ще има за съперник английския Ливърпул. Еспаньол пък се намират 14-то място.