Еспаньол направи късен обрат срещу Бетис и го надви у дома си с 2:1.

Двубоят бе от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион, първият след паузата заради националните отбори.

Първото полувреме бе интензивно, но роди малко голови положения и естествено при това положение бе трудно да се стигне до гол.

През второто полувреме домакините от Еспаньол първи стигнаха до 100-процентова възможност за гол, но ударът с глава на Диего Рейес бе спасен блестящо от вратаря на андалусийците Адан.

В 76-ата бе отсъдена дузпа в полза на Бетис. Хави Фуего извърши нарушението срещу Санабрия в пеналта, а Рубен Кастро бе безупречен от 11-те метра за 0:1.

Хави Фуего обаче успя да се реабилитира за тази дузпа и в 88-ата минута успя да изравни – 1:1.

Това обаче още не бе всичко в мача. В последната минута Хосе-Антонио Рейес успя да донесе победата за каталунския тим и Еспаньол спечели драматично с 2:1.

Еспаньол е осми в подреждането с 43 точки, а Бетис е 13-и с 31.