Отборът на Еспаньол постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Бетис в мача от 10-ия кръг на Примера дивисион. Това бе втори пореден успех за „лос перикитос“ и общо втори за сезона, като с 11 точки те заемат 12-ото място в класирането. Бетис има същия актив, но е позиция назад заради по-слаби показатели.

Първата по-интересна ситуация в мача се състоя в 12-ата минута, когато Антонио Санабрия отправи страхотен удар с глава, но Диего Лопес се отчете с великолепно спасяване.

Еспаньол направи добра атака в 36-ата минута. Херард Морено успя да намери пространство пред себе си, отправи добър изстрел, а Антонио Адам изби.

След почивката „лос перикитос“ стигнаха до попадение. След центриране на Пиаити от корнер отдясно на вратата на Бетис, Рейес игра с глава, като насочи топката в мрежата за 1:0.

До края на срещата гостите успяха да опазят крехкия си аванс и така се поздравиха с трите точки.