В интересен двубой от 17-ия кръг на Примера Еспаньол направи услуга на съгражданите си от Барселона, след като победи Атлетико Мадрид с 1:0. Победното попадение дойде в 88-ата минута на срещата, след като Гарсия се възползва от асистенция на Гранеро и беше точен. Това беше и първо поражение за "дюшекчиите" в първенството.

Въпреки създадените ситуации през първата част двата тима не съумяха да си отбележат попадения и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 68-ата минута домакините създадоха една интересна ситуация пред вратата на "дюшекчиите", но Гарсия не се разписа. Две минути по-късно Годин вкара топката във вратата на Еспаньол, но гол не беше зачетен, след като съдията сметна, че футболистът на Атлетико е извършил нарушение.

Така, след като срещата вървеше към закономерно равенство Гарсия се разписа и остави трите точки в Барселона.

След този успех Еспаньол е на 14-ото място с актив от 20 точки, а Атлетико е втори с 36, но с мач повече преди Барселона да се изправи срещу Реал Мадрид в Ел Класико в съботния ден.