Еспаньол победи с 2:0 Уеска в мач от 9-ия кръг на Ла Лига и излезе на второто място във временното класиране. И двете попадения за успеха на „лос перикитос“ отбеляза Борха Иглесиас.

Така Еспаньол събра 17 точки на втората позиция. Уеска остана без победа в седми пореден двубой, като е на последното място в таблицата с 5 пункта.

Гостите поведоха в края на първото полувреме. В 41-ата минута Дидак Вила проби отляво и центрира в наказателното поле, където Борха Иглесиас засече за 1:0.

След почивката „лос перикитос“ отбелязаха още едно попадение, което обаче не бе зачетено заради маркирана засада на Серхио Гарсия.

Две минути след това гостите отново вкараха топката в мрежата на съперника си, но не последва промяна в резултата. Реферът с помощта на ВАР установи засада и не зачете попадение.

В крайна сметка така търсеният втори гол от гостите дойде в 64-ата минута. Борха Иглесиас получи обещаващо извеждащо подаване и оформи крайното 2:0.

В следващия кръг Уеска гостува на Севиля, а Еспаньол ще направи визита на Валядолид.